Tarihçe

1930 Yılında Ekrem Adar tarafından Tamiş Motor Yenileme ve Elektromobil Motor Yenileme adı altında kurulan firma, Ağustos 2016’dan itibaren Maslak Motor Yenileme adı altında firmanın eski ortağı Adem Güldürmez ve Yasin Çakin tarafından faaliyetlerine devam etmektedir.

Firma, tecrübesinin yanında teknolojideki gelişmelere de uyum sağlayarak yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Firmanın tezgah parkuru bu iddiasını kanıtlamaktadır. Sektöründe yüksek teknolojinin takipçisi olan Maslak Motor; kapak revizyon merkezi, yüzey pürüzlülük cihazı, Sunnen honlama, çatlak kontrol cihazı gibi üstün ekipmanlar ile Maslak’ta motor yenilemenin lideri olarak konumunu sürdürmektedir. Ferrari, Maserati, Lombarghini gibi distribütörlerin revizyon işleri yapan firma, her türlü modifikasyon işleri, hadde milleri taşlaması ve kompresör revizyon işleri gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir.

Firma, yeni çıkan motorların ölçüm değerleri hakkında her türlü bilgiye sahip olup, eğitimli personeliyle birlikte müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermektedir. Firma kurduğu bilgisayar programı ile birlikte, 1996 yılından itibaren firmada yapılan tüm revizyon işlemlerinin araç plaka, motor no, şase gibi bilgileri ile birlikte ayrıntılı kayıtları tutulmaktadır. Bu işlem sayesinde geriye dönük oluşabilecek problemlerle ilgili detaylı raporlama ve inceleme işlemlerini sağlıklı bir biçimde yapılmaktadır.